Produkty dla cukiernictwa: syropy glukozowe

Syrop glukozowy to jeden z podstawowych półproduktów powszechnie wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, przede wszystkim w cukiernictwie. Jest też jednym z najważniejszych produktów w ofercie firmy Holger Food Group Sp. z o.o. W tym artykule przedstawimy jego najważniejsze właściwości, działanie oraz zastosowanie.

Specyfika syropu glukozowego

Syrop glukozowy dostępny jest w postaci półpłynnego, gęstego, wodnego roztworu węglowodanów, który pozyskiwany jest w ramach procesu hydrolizy skrobi. Stosowany jest jako jeden z najważniejszych czynników wiążących i zmieniających strukturę, wypełniających, sklejających, spulchniających oraz przedłużających świeżość wyrobów cukierniczych. Doceniany jest również za szereg innych istotnych właściwości, gdyż dodatkowo syrop ten przeciwdziała krystalizacji, ogranicza wzrost kryształków lodu podczas mrożenia oraz stanowi świetny stabilizator smaku i zapachu produktów.

Ze względu na swoje właściwości jest powszechnie wykorzystywany w branży spożywczej przy produkcji m.in. wyrobów cukierniczych, pieczywa, dżemów i powideł, przetworów mlecznych, soków, napojów itp. Stosowany jest również jako uniwersalny nośnik suszenia rozpyłowego barwników i aromatów.

Inne warianty syropu glukozowego

W ofercie firmy Holger Food Group Sp. z o.o. dostępne są też inne syropy o podobnych właściwościach. Jednym z nich jest syrop wysokoglukozowy, który stosowany jest w celu nadania wyrobom plastyczności, gładkości, puszystości i połysku. Wykorzystywany jest jako czynnik stabilizacji wilgotności oraz przeciwdziałający krystalizacji.

Kolejnym często wykorzystywanym w przemyśle cukierniczym i piekarniczym półproduktem z tego zakresu jest syrop glukozowo-fruktozowy. Stosowany jest w celu nadania wyrobom oczekiwanej plastyczności, gładkości, puszystości i połysku.

Wszystkie syropy glukozowe, a także inne produkty dostępne w ofercie Holger Food Group Sp. z o.o. wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością. Każdy etap produkcji poprzedzony jest precyzyjnymi badaniami fizykochemicznymi oraz mikrobiologicznymi, dzięki czemu nabywcy mają pewność, że otrzymują półprodukty cechujące się najlepszymi właściwościami.